logo nfosig

Zbiórka odpadów przeprowadzona była w ramach zadania pn. „Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki do owijania balotów, sznurka, opakowań po nawozach i typu Big Bag” na którą Gmina Grodzisk pozyskała dotację celową z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Odpady do recyklingu i unieszkodliwienia przekazało 91 rolników z terenu naszej gminy.

W 2023 roku odebrano odpady z działalności rolniczej tj. folia rolnicza, siatki i sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach, opakowania typu Big Bag. Posegregowane odpady odebrała wyłoniona firma TRANS-PLAST Jacek Borkowski z siedzibą w Ciechanowie.

Łącznie odebrano ponad 265 ton odpadów w tym:

1. folia rolnicza –124,22 Mg
  2. siatki do owijania balotów –    59,92 Mg