Logo Gmina Grodzisk

News

News zdjęcie id 251

Obowiązek przeprowadzenia deratyzacji

02.03.2020

Przypominamy, że z zapisów §17.1. Uchwały nr XX/115/17 Rady Gminy Grodzisk z dnia 28 września 2017 roku w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie  gminy Grodzisk wynika obowiązek przeprowadzenia deratyzacji na obszarach nieruchomości zajętych pod budownictwo zagrodowe i mieszkaniowe, związane z produkcją, handlem i magazynowaniem artykułów spożywczych oraz świadczeniem usług.

Deratyzację należy przeprowadzać minimum dwukrotnie w ciągu roku – wiosną i jesienią. W okresie wiosennym obowiązujący jest termin od 1 do 31 marca.

Jednocześnie informujemy, że właściciele nieruchomości w przypadku kontroli, winni udokumentować przeprowadzoną deratyzację poprzez okazanie rachunków za zakup środków lub wykonanie deratyzacji przez podmioty gospodarcze świadczące tego rodzaju usługi.

W odniesieniu do nieruchomości zabudowanych budynkami jednorodzinnymi obowiązek przeprowadzenia deratyzacji właściciele realizują w zależności od potrzeb.

Z uwagi na fakt pojawiania się coraz większej ilości gryzoni, prosimy wszystkich właścicieli i zarządców nieruchomości o podjęcie stosownych kroków zmierzających do ich likwidacji. Tylko zintegrowane działania mogą przynieść rezultaty i zmniejszenie populacji szczurów oraz myszy. Ważnym elementem w walce z gryzoniami jest także utrzymanie odpowiedniego stanu sanitarnego w miejscach składowania odpadów oraz ich systematyczny wywóz. Ponadto, należy pamiętać, że szczury stanowią duże zagrożenie dla zdrowia człowieka ze względu na przenoszone pasożyty i zarazki.

 

                      Z up. WÓJTA
           /-/ Przemysław Araszewicz

        podinspektor ds. budownictwa, gosp. komunalnej ochrony środowiska i leśnictwa

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.