Logo Gmina Grodzisk

News

News zdjęcie id 177

Startuje akcja #sprzątaMY

20.09.2019

W piątek 20 września, kiedy na całym globie będzie rozpoczynało się „Sprzątanie Świata”, w Polsce ruszy akcja #sprzątaMY, w ramach której w 430 nadleśnictwach w całym kraju rozpocznie się sprzątanie lasu. Akcję zainaugurują Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda razem z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, którzy razem z uczniami, harcerzami, członkami Ligi Ochrony Przyrody, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz leśnikami posprzątają fragment Puszczy Białej.

Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, w tym Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska Andrzej Szweda-Lewandowski oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie dołączą do Pary Prezydenckiej, biorąc udział w działaniach na terenie Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka w województwie mazowieckim. Przedstawiciele regionalnych dyrekcji ochrony środowiska włączą się w działania realizowane w nadleśnictwach we wszystkich 16 województwach w Polsce.

Czystość środowiska przyrodniczego jest jednym z elementów ważnych dla zachowania we właściwym stanie gatunków i siedlisk przyrodniczych. Porzucone butelki, puszki są śmiertelną pułapką dla wielu zwierząt. Zaśmiecone lasy zniechęcają do spacerów, zamiast być miejscem relaksu i odpoczynku. Podejmowanie inicjatyw, takich jak akcja #sprzątaMy powoduje, że mamy realny wpływ na nasze otoczenie, a swoim zaangażowaniem możemy zachęcić innych do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z przyrody. Zachęcamy do działania i wzięcia spraw w swoje ręce. #SprzątaMY!

Więcej informacji o sprzątaniu lasu znajduje się na stronie internetowej Lasów Państwowych. Zachęcamy do skorzystania z interaktywnej mapy, dzięki której każdy łatwo odnajdzie najbliższe mu biuro nadleśnictwa, w którym otrzyma szczegółowe informacje o akcji w swojej okolicy.

Akcja #sprzątaMY będzie kontynuowana w trakcie spacerów krajobrazowych organizowanych przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska i regionalne dyrekcje ochrony środowiska w związku z obchodami Dnia Krajobrazu. Informacje na ten temat będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji i w serwisach internetowych regionalnych dyrekcji ochrony środowiska. Za pomocą serwisu mapowego geoserwis będzie można sprawdzić termin, miejsce, a także program spaceru oraz kontakt do organizatora. Zapraszamy do udziału i zaangażowania się w akcję.

Źródło

GDOŚ

Lasy Państwowe

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.