Logo Gmina Grodzisk

News

News zdjęcie id 160

Stop włamaniom do domów

18.07.2019

 

 

Kraje europejskie, zjednoczone w Europejskim Urzędzie Policji (EUROPOLU) i w Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości (EUCPN), rozpoczęły kampanię „Stop włamaniom do domów”. Jej celem jest przypomnienie obywatelom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zabezpieczania dobytku, domów czy mieszkań. W kampanię włączyły się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, komendy policji oraz miasta i gminy w całej Polsce.

Trwają wakacje, gorący okres urlopów i wyjazdów. Warto pamiętać o tym, aby zabezpieczyć dom i majątek przed przykrą niespodzianką w postaci włamania. Kradzieże z włamaniem nie tylko pociągają za sobą straty materialne, często też wiążą się z utratą poczucia bezpieczeństwa.

Przed wyjazdem na urlop warto poprosić zaufaną osobę, aby podczas naszej nieobecności trzymała  pieczę nad domem/mieszkaniem, zabierała pocztę i ulotki. Nigdy nie zostawiajmy kluczy w umówionym miejscu np. pod wycieraczką czy doniczką. Przy każdym wyjściu z domu trzeba pamiętać o zamykaniu drzwi i okien, włączaniu alarmu, a przy dłuższych wyjazdach, również o zakręcaniu zaworów z wodą i gazem. Kosztowności i większe ilości gotówki można bezpiecznie zdeponować w banku. Miejmy też na uwadze, że media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja. Zdjęcia z wakacji zamieszczajmy dopiero po powrocie.

Choć zabezpieczenia mogą się wydawać kosztowne, warto zainwestować w systemy alarmowe, monitoring, rolety antywłamaniowe, atestowane zamki i dobre oświetlenie terenu. W przypadku przykrego zdarzenia, jakim jest włamanie, mogą ocalić dorobek całego życia.

Niespodzianki na urlopie, tylko pozytywne!

 

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.