Logo Gmina Grodzisk

Program "Czyste Powietrze"

  

W środę 3 października w świetlicy w Grodzisku odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące programu Czyste Powietrze. Na spotkaniu przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Białymstoku zaprezentował licznie zgromadzonym mieszkańcom gminy Grodzisk możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę pieców, oraz szeroko rozumianą termomodernizację budynków mieszkalnych. Przedstawiony został również formularz wniosku o dofinansowanie wraz z instrukcją wypełniania.
Więcej informacji o programie poniżej oraz w odnośnikach prowadzących na stronę internetową Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Ministerstwa Środowiska. Informacje uzyskać można również kontaktując się z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Białymstoku.

      

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE

Resort Środowiska zachęca mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza.

W ramach rządowego  został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Ogłoszenie o naborze :

http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/ogloszenie-o-naborze/

Więcej na temat ekodopłat :

https://www.mos.gov.pl/fileadmin/user_upload/mos/Aktualnosci/2018/wrzesien_2018/Czyste_powietrze/Czyste_powietrze_ulotka.pdf

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.